Własny dom w amerykańskim stylu

Własny dom w amerykańskim stylu

Charakterystyczne dla amerykańskich domów elementy są coraz częściej wybierane przez klientów zainteresowanym budową własnego domu w Polsce.

Jeżeli do tego uwzględni się ich świetny design oraz wysoką funkcjonalność, to nic dziwnego, że projekty na nowoczesne domy amerykańskie cieszą tak dużym zainteresowaniem.

Dom w stylu amerykańskim…. czyli jaki?

Już na pierwszy rzut oka taki projekt wyróżnia się tym, że zarówno część mieszkalna jak i garaż tworzą razem jedną bryłę w klasycznym stylu. Zwiększa to jednocześnie wygodę osób, które będą często korzystały z auta, gdyż nie muszą tracić czasu ani energii na pokonywanie dłuższych dystansów w celu dotarcia do garażu. Kolejnym istotnym elementem charakterystycznym dla projektów domów opartych o amerykański styl jest spadzisty dach idealnie wieńczący nieruchomość. Chociaż dla wielu klientów nie jest to szczególnie ważne, to najczęściej na kolor dachu wybiera się różne odcienie szarości.
Dom parterowy dla całej rodziny

Amerykańskie domy najczęściej stawiane są jako budynki parterowe. Pozwala to zyskać dostęp do wszystkich znajdujących się w środku pomieszczeń, a zarazem eliminuje dodatkowe koszty związane z budową piętra oraz schodów. Wybierając dom parterowy można być również bliżej dzieci, a na starość nie trzeba będzie męczyć się wchodzeniem na piętro, co w pewnym wieku staje się bardzo uciążliwe. Elewacja takich domów jest z regły w kolorze białym. Można ją jednak urozmaicić szarymi płytkami lub drewnianymi elementami. Pozwoli to stworzyć ponadczasowy nowoczesny dom amerykański, który będzie świetnie wyglądał zarówno po wybudowaniu jak i za kilkanaście lat, czego niestety nie da się powiedzieć o niektórych projektach domów.

Popularność domów amerykańskich

Stosunkowo niskie koszty postawienia takiego domu wraz z dużą wygodą na jaką mogą liczyć jego mieszkańcy to jednak nie wszystko. Takie projekty mają w sobie pewien urok i naprawdę trudno znaleźć osobę, której nie spodobałyby się tego typu nieruchomości. Nawet w przypadku zaistnienia konieczności sprzedania domu innym właścicielom bez trudu uda się znaleźć klientów zainteresowanych domem o tak dopracowanym projekcie. Domy te idealnie sprawdzają się polskich warunkach i tak naprawdę ciężko jest wskazać jakiekolwiek wady takiego rozwiązania. Wyjątkiem może być jedynie bardzo liczna rodzina, która nie pomieści się w parterowym domu lub też sytuacja, w której rodzice chcą od razu postawić większy dom z myślą o tym, że z czasem ponownie zamieszkają z nimi ich dzieci po ślubie.

Dla wszystkich pozostałych osób nowoczesne domy w stylu amerykańskim to jedna z najlepszych propozycji, zwłaszcza że różnorodne projekty domów pozwalają bez trudu dopasować je do swoich oczekiwań i tym samym można uniknąć konieczności wprowadzania do projektu domu poprawek, które naraziłyby klienta na niepotrzebne wydatki. Nawet przeglądając publikowane w sieci opinie osób, które zdecydowały się na taką nieruchomość można zauważyć, że w praktycznie każdym przypadku była to trafiona decyzja. Warto więc samemu zastanowić się nad postawieniem takiego domu.

2 komentarze do “Własny dom w amerykańskim stylu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *